Testa Volleyboll - 17/1 2026

Är du ny student i Uppsala och vill spela Volleyboll med andra studenter? Eller kanske bara komma och testa volleyboll och ha kul en stund? Då är du välkommen på detta pröva på-tillfälle!

Vi erbjuder nya (och gamla) studenter som är nyfikna på att spela volleyboll med andra studenter en möjlighet att komma på detta pröva på-tillfälle. Vi spelar en stund under lättsamma former och efteråt får du information om var i Uppsala du har möjlighet att fortsätta spela Volleyboll med andra studenter. 

Det är också en chans att få träffa Dinesh som är lagledare för Campus1477:s volleybollag i Studentserien och om du vill fråga honom om du får vara med i laget. 

Plats: Campus1477 (lilla ingången på sidan av byggnaden vid cykelparkeringen)

Dag och tid: 17/1 kl 16-18

Utrustning: Inomhusskor och kläder för att spela Volleyboll i

Nivå: Alla nivåer välkomna! Allt från nybörjare till mer erfarna! 

Ledare: Passet leds av Dinesh Nirmalan som är engagerad volleybollspelare i studentlivet i Uppsala

Anmälan: Anmäl dig senast den 15/1 eller så långt platserna räcker i detta formulär

OBS! Max antal deltagare är 28!

Vill du spela mer Volleyboll utan kostnad så kan du bli gratis Studentidrottsmedlem på Campus1477 och boka in dig på vårt öppna Volleybollpass på Polacksbacken
Dela på Facebook